Wpisy użytkownika .Antonina. z dnia 15 czerwca 2011

Liczba wpisów: 2

awforsaken
 
... dla littlemaster.pinger.pl/

1.*Psychopata*

63904f351246fc5f323d9d6fae7fa8b3_3038.jpg


Opis ksiązki

Frank Clevenger, znany psychiatra, chce uciec od rozgłosu i skupić się na problemach swego adoptowanego syna. Nadaremnie. FBI prosi go o pomoc w ujęciu Autostradowego Zabójcy, który sieje postrach w całym kraju. Jego ofiary odkryto już w dwunastu stanach. Sprawa staje się jeszcze głośniejsza, gdy morderca, też doświadczony psychiatra, rzuca Clevengerowi wyzwanie: ten ma go leczyć za pośrednictwem listów drukowanych w 'New York Timesie'. Kiedy jednak Clevenger zaczyna terapię, morderstwa nie ustają..

2.*Bezsenność*

c_big24758.jpg


Opis

Bohaterem powieści, której akcja rozgrywa się w Derry, jest mężczyzna cierpiący na bezsenność, Ralph Roberts. Im krócej sypia, tym dziwniej postrzega świat i ludzi - wydaje mu się, że zaczyna widzieć ich aury, a także tajemnicze istoty towarzyszące zgonom ich znajomych i przyjaciół. Tymczasem miasto jest rozrywane społecznymi zamieszkami spowodowanymi powstaniem szpitala, centrum opieki, w którym dokonuje się m.in. zabiegów aborcji.
3.*Dziewicza Podróż*

images.jpg

Książka poświęcona jest katastrofie "Titanica"
"Autor wynosi na światło dzienne pewne niewygodne i kłopotliwe prawdy, które wg sądu pewnych osób lepiej byłoby
pogrzebać w niepamięci.
W czasie oficjalnych dochodzeń przemilczano wiele prawd i nie odpowiedziano na wiele ważnych pytań."
Książka zawiera również fotografie , nie przeważają one jednak nad treścią .

                                                              ***

Trąbię ponownie! Jeżeli ktoś chce znać moją opinię na temat tych albo innych książek z poprzedniego wpisu , to śmiało piszcie.Mogę powstawiać jeszcze opisy innych książek(jak w tej notce).
  • awatar EvilCupcake: "Bezsenność", miałam przeczytać i chyba w wakacje się za to wezmę :) Teraz przerabiam "Dolores Claiborne".
  • awatar littlemaster♥: dziękuje bardzo ;* i teraz coś czuję że odwiedzę w najbliższym czasie bibliotekę :):):)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

awforsaken
 

cien.jpgDzisiaj kolejny książkowy wpis.

Za sprawą D. sięgnęłam po powyższą książkę , niestety w wersji elektronicznej.
Jestem właśnie na 3 rozdziale ,ale książka bardzo mnie zaciekawiła ,więc za chwilę dalej będę czytać ;)

Opis książki:

W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać, kierując się właściwie jedynie intuicją, książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść "Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.
  • awatar Sandera. < 3: oo :) może jak nie będę miała co czytać w wakacje, to sięgnę :)
  • awatar .Antonina.: @hate: Oczywiście ,że zamierzam przeczytać do końca , drugą część również ściągnęłam na kompa ;)
Pokaż wszystkie (2) ›